Merhabalar,

Uzun zamandır yapmayı düşündüğüm blog oluşturmanın ilk temellerini problemli bir yılda sıkıntılı günler geçirerek oluşturuyorum. Büyük umutlarla girdiğimiz 2020 yılının bitmesini, bir sonraki yılın çok güzel şeyler getireceğini düşünerek bekleyiş içine geçirdiğimiz şu zamanları Covid-19 (Korona) salgınının eşiğinde geçiriyoruz.

Bu yıla geçiş yaptığımız günden beri yangınlar, depremler, sel baskınları, ölümler, savaşlar, yakamızı bırakmadığı gibi son olarak bir salgının getirdiği huzursuzluğu bende maddi ve manevi olarak yaşıyorum. 2 hafta önce yakalandığım korona virüsünden şu sıralar kurtulmak üzere olsam da dünyada bıraktığı manevi huzursuzluğu bende iliklerime kadar hissediyorum.

Daha önceden yapmaya çalıştığım fakat çeşitli sebeplerden bıraktığım blog oluşturmayı, salgın yüzünden evde kaldığım günlerde tekrar ele almaya karar verdim. Getirisinin güzel şeyler olacağını umarak başladığım bu uygulama umarım sizler içinde faydalı ve eğlenceli olur.

Buradaki yazımda biraz blog deneyimimden hatta deneyimsizliğimden bahsetmek istiyorum. 🙂 Dediğim gibi daha öncede böyle bir çalışmanın içerisine girdim. 1 hafta kadar çabaladım fakat sonraki zamanlarda yeteri kadar vaktim olmadı ve bazı programsal bilgi eksikliğinden başaramadım. Şimdilerde ise bu eksikliği giderememiş olsam da bir öncekinden daha istekli olmam ve araştırmaya daha müsait olmam, gelecekte manevi olarak düşündüğüm şeyleri başarabilmek adına blog yazmayı tekrar ele aldım. Belirsizlik ve karmaşa içerisinde oluşturmaya çalıştığım bu sayfada güzel şeyler paylaşmanın sosyal ortamda güzel sonuçlar elde etmenin temellerini atmaya çalışıyorum.

Belki başaramayacağım ama en azından çabaladım diyeceğim.

Bir işin devamını sağlayacak en önemli yapının geri dönütler olduğunu biliyorum. Yani yapmayı düşündüğün bir çalışmada başka birilerinin desteğini almak o işin devamı için en önemli olay. Tabi bu dönütler olumlu veya olumsuz olacaktır. Eleştirinin bir insanı geliştiren en büyük dönüt olduğunun bilincinde birisi olarak siz okurlardan isteğim, eleştirileri geliştirici yönde yapmanızdır.

Güzel günler geçirmeniz dileğiyle.