Merhaba,

B en Kemal Akyürek. 1992 Samsun/Bafra doğumluyum.  1996 yılında büyüklerimiz, taşı toprağı altın İstanbul’a göç etmeyi uygun bulmuşlar. İlköğretim ve Ortaöğretim okullarını ikamet ettiğim Esenler ilçesinde bitirdim. Üniversiteyi de aynı şekilde İstanbul’da İstanbul Üniversitesi’nde (Coğrafya Bölümü) tamamladım.

Ü niversite ile eş zamanlı olarak çalışma hayatına da atılmış oldum. Gerek alımların az olması, gerek sınav sisteminin kötü olmasından dolayı öğretmenlik mesleğini icra etmek nasip olmadı. Haricinde Özel ve Ücretli olarak Türkiye şartlarında bu mesleği icra etmek zor olduğundan devam etmek istemedim.

E vli ve iki çocuk sahibiyim. Belli başlı hobi veya fobilerim yoktur. Hoşuma giden birçok şeyi öğrenmeye veya bildiğimi yapmaya, bu hususta kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Kitap okumaya zaman ayırmaya, beraberinde kendim yazılar yazmaya çalışıyorum. Adım adım ingilizce çalışımaya özen gösteriyor, çocuklarımın gelişiminde yardımcı olmaya çalışıyorum (çalışacağım). Kodlamaya merakım olduğundan kısa da olsa zaman ayırmaya çalışıyor E-devlet üzerinden bu konuda sertifikalı eğitimler almaya çalışıyorum. Divan edebiyatına dönemin  şairlerinden ve anlam dolu eserlerinden dolayı da merakım söz konusu olduğundan o döneme ait eserlere biraz daha vakit ayırıyorum.

G örüldüğü üzere öyle şaşalı bir hayatım yok. Aksine gayet sıradan veya mütevazı bir hayat yaşıyorum. Bu kısıma dolduracağım üstün yeteneklerim de yok :)

Selam ve Dua ile…

Lâfzı endek ola ma’nâsı kesîr
İtmeye kimseyi aslâ dil-gîr

***
(Söylediğin az, manası çok olsun ve asla
kimsenin gönlünü incitmesin.)
-Nabi

Eğitim Gördüğüm Okullar

1999-2007 – Esenler Fatih İlköğretim Okulu

2007-2011 -Esenler İbrahim Turhan
Anadolu Lisesi

2011-2015 – İstanbul Üniversitesi Coğrafya Bölümü

2023- ……. – Anadolu Üniversitesi Uluslararası
Ticaret ve Lojistik

İş Hayatım

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş
Market Personeli

Unilever Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş
Market Personeli

Milli Eğitim Bakanlığı
Ücretli Öğretmenlik

Küçük Arslanlar Bakır ve Çinko A.Ş.
Satış Temsilcisi

Türk Hava Yolları Destek ve Hizmet A.Ş.
Ofis Memuru